Jsem fotograf pro vás?

17.04.2023

Vybíráte fotografa na svou svatbu nebo rodinné focení? Podle čeho je vlastně dobré si "toho svého" vybrat? Pojďme se podívat na pár drobností, které mohou rozhodnout o vaší spokojenosti či zklamání... 

Fotografů je jako hub po dešti, ale každý jsme jiný. Každý fotograf je originální osobnost, trochu jinak vnímá svět kolem sebe pohledem přes objektiv, trochu jinak vnímá barvy, světlo i lidi, které fotí. A díky tomu vzniká jeho unikátní esence osobnosti, která vám buď sedne nebo ne. Je to jako s parfémem, buď vám voní a budete se s ním cítit dobře, pokud vám ale vonět nebude (prostě některý fakt smrdí... parfémy že jo? :-) ), tak se s ním nebudete cítit uvolněně a na fotkách to pak bude vidět.

Při výběru je samozřejmě důležité si prohlédnout fotografovu práci, líbí se vám barevné podání na fotkách, působí na vás celkově mile? Tak skvělý a pojďte si o daném člověku zjistit trochu víc... Projděte si jeho sociální sítě - vystupuje na nich osobně, ukazuje svou tvář a mluví ke svým klientům? To je skvělý, protože si tak můžete udělat první dojem, říkejme tomu, že přeskočí pomyslná jiskřička sympatií a to je přesně ta chvíle, kdy si můžete říct, že jste narazili na fotografa, který by mohl být tím pravým pro vás.

Jaká jsem já? Jsem už trochu roky ošlehaná (děsně to letí!!), což mi do života a priorit vneslo trochu nadhled. Spoustu let jsem se pohybovala v poměrně tvrdém světě businessu, vybudovala a prodala jsem dvě firmy v různých oborech, to vše v  souběhu s dětmi a rodinným životem. Rodiče jistě tuší, že to chce velkou dávku sebekázně a organizačních schopností, to je něco, co se vám může během svatebního dne opravdu hodit, znám svatby od a do z, včetně potenciálních slabých míst. To je něco málo k té praktické stránce, ale určitě vás hlavně zajímá, jaká jsem uvnitř....

Jsem věčný romantik... převážně optimista. Mám ráda opravdovost emocí, ať jsou jakékoli a z toho vyplývá, že nemám ráda lež a přetvářku, falešná slova a manipulaci. Jako vaše fotografka vnímám, co se děje mezi vámi, snažím se vaše opravdové emoce podpořit a zachytit, aby pro vás, díky fotkám, byly živé po spoustu dalších let.

Jako svatební fotograf nejsem hlavní šašek scény, mnohem více mi vyhovuje stát se vaší kamarádkou, se vším vám pomoci a co nejvíce vás podpořit, pokud třeba nervíky pracují.. na jeden den se stávám součástí vaší rodiny, spíše nenápadně proplouvám celým děním, s každým se na chvíli zapovídám a mezitím hledám vše zajímavé pro focení. A že toho vždycky je! Když na to ale přijde, nemám problém se ozvat, zorganizovat i velkou skupinu svatebních hostů na focení a s každým se domluvit. Jak jsem psala na začátku, každý jsme jedinečný, tak pokud je vám blízké, co o mě čtete, budeme si nejspíš rozumět.

Během párového focení se nesnažím vás štelovat do nepřirozených pozic, ale provedu vás focením tak, aby bylo zábavné a užili jste si daný moment bez stresu z toho, že třeba neumíte pózovat. Mám ráda všechny drobné detaily, které ke svatbám patří, od příprav až po prskavky si všímám všeho, je mi jasné, že výzdoba celé svatby vám dala spoustu práce a příprav a je důležité, aby mi nic neuniklo.

Vaše svatba je pro mě také veliká zodpovědnost. Když se něco nevydaří na rodinném focení, vždycky ho můžeme zopakovat. Se svatbou to ale není možné a to si velmi dobře uvědomuji. Proto pracuji s kvalitní technikou, vše pečlivě zálohuji a předávám vám jen tu nejvyšší kvalitu výsledných fotografií. 

Jedním z nejkrásnějších pocitů pro mě je, když se ke mě vracíte pro další fotky do rodinného alba a postupně se během let stávám vaší rodinnou fotografkou. Moc se těším i na váš příběh. Vaše Katka